Spēka avots

Spēka avots

Onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmu „Spēka Avots” izstrādājusi biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar nozares ekspertiem un speciālistiem, balstoties Eiropas valstu pieredzē.

Psihosociālā rehabilitācija ir cilvēka atgriešana sociālajā dzīvē. Tas ir process, kura laikā cilvēks iemācās sadzīvot ar sevi un savu diagnozi, uzkrāj spēkus un enerģiju, lai spētu palīdzēt ne tikai sev, bet arī citiem.

Šobrīd, psihosociālā rehabilitācija tiek īstenota, organizējot piecu dienu programmas. Programmas ilgums – 6 dienas, kuru laikā lekcijās, grupu nodarbībās, individuālajās nodarbībās ikvienam ir iespēja saņemt atbildes uz svarīgāko jautājumu – kā dzīvot tālāk pēc vēža? Programmās līdzdarbojas speciālisti: onkologi, uztura speciālisti, imunologi, fizioterapeiti, psihoterapeiti, mākslas un deju terapeiti, kā arī citi speciālisti, tāpēc ikvienam dalībniekam ir iespēja saņemt atbildes tieši uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Programma kopumā dod iespēju saprast sevi un savu ķermeni pēc slimības un gūt pārliecību, ka dzīve pēc vēža turpinās! Deviņu gadu laikā „Spēka avots” nometnēs piedalījušies vairāk kā 1000 cilvēku no visas Latvijas.


 

Ieva: „Esmu radusi sevī spēku, lai spētu dzīvot tālāk, izbaudot dzīvi visā tās daudzveidībā!”

Anna: „Ar savām sāpēm un bēdām cilvēks nevar būt viens, ir labi parunāt ar savējiem!”

 
Marija: „Rehabilitācija ir savu domu sakārtošana, sevis pieņemšana un pozitīva domāšana!”

Kas ir “ Spēka Avots”?
„Spēka avots” ir psihosociālās rehabilitācijas programma, kas sniedz pārbaudītu un profesionālu informāciju par onkoloģiju, dod iespēju tikt galā ar emocionālo pārdzīvojumu, kas radies slimības dēļ, kā arī programmas laikā uzzināt, kā iespējams turpināt dzīvot pilnvērtīgi – gan praktiskā veidā, gan psihoemocionāli. Programma tiem īstenota kopš 2009. gada, to dara biedrība “ Dzīvības koks”. Līdz 2017.gadam līdzekļi tika piesaistīti no ziedojumiem, kā arī dažādu projektu ietvaros. No 2018. gada tā ir valsts atbalstīta psihosociālās rehabilitācijas programma.
 
“Spēka Avots” 2017
2017.gadā notika 21 psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem, kurus skāris vēzis. Iespaidīgo programmu skaitu bija iespējams nodrošināt pateicoties 2016. gada decembrī organizētajam labdarības maratonam „Dod pieci”. Pavisam kopš 2009.gada kopā notikušas 42 programmas.  2018.gadā tika pārs''kirta jauna lappuse psihosociālās rehabilitācijas ieviešanā cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības. Tā tiek īstenota kā valsts atbalstītra programma. Tās ieviesējs ir biedrība "Dzīvības koks". 

"Spēka Avots" 2018
07.-13.10.         Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.-20.10.         Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
21.-27.10.         Onkohematoloģija
28.-03.11.         Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
04.-10.11.         Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības
25.-01.12.         Krūts un ginekoonkoloģiskās slimības sievietēm visiem vecumiem
02.-08.12.         Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.-15.12.         Programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības

Pieteikšanās: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Kas veido programmu?
Programmu veido grupu terapijas un mākslas terapijas nodarbības, profesionāļu un speciālistu informācija, kā arī savstarpējs atbalsts. Programmas ilgums – 6 dienas, kurā kā lektori piedalās onkologs, psihologs, psihoterapeits, fizioterapeits, imunologs, mākslas terapeits un citi ar onkoloģijas nozari saistīti speciālisti.
 
Kā pieteikties?
Interesenti aicināti pieteikties aizpildot pieteikuma formu biedrības mājaslapā https://anketa.dzivibaskoks.lv. Ja nav iespējams aizpildīt elektronisko anketu, pieteikties var zvanot 67625339. Pieteikuma formai, aicinām pievienot motivācijas vēstuli, kurā īsi jāapraksta, ko vēlaties iegūt no dalības šajā programmā. Lai piedalītos psihosociālās rehabilitācijas nometnē, cilvēkam jāspēj pašam par sevi parūpēties programmas laikā, programmā netiek nodrošinātas medicīniskas manipulācijas.
 
Kā norisinās šī programma?
Katrā programmā piedalās  ne vairāk kā 24 dalībnieki, kuri sešas dienas dzīvo viesu namā, apmeklē lekcijas un nodarbības. Visiem dalībniekiem nometnē tiks nodrošinātas lekcijas, nodarbības un visi tām nepieciešami materiāli, ēdināšana (brokastis, pusdienas, vakariņas un divas uzkodu pauzes), nakšņošana, transports no Rīgas uz nometnes norises vietu un atpakaļ.
 
Kad un kur notiek programma?
Programmas norisināsies visu gadu.  2018.gada psihosociālās regabilutācijas programma "Spēka Avots"  notiek viesu namā "Upeslīči atpūtai" Līvbērzes pagastā, Jelgavas novadā.
  
Cik tas maksā?
No 2018.gada psihosociālā rehabilitācija cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības ir valsts apmaksāts pakalpojums. Tas nozīmē, ka dalībniekiem par dalību programmā nav jāmaksā. Ja rodas kādi precizējoši jautājumi par programmām, noteikti zvaniet vai rakstiet mums un vaicājiet!

Par organizāciju
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. Viena no biedrības darbības prioritātēm ir psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem „Spēka avots” ieviešana un pieejamības nodrošināšana. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna”, „European Cancer Patient Coalition”, „European Network of Gynaecological Cancer Advocacy Groups”, “Myeloma Patients Europa” un Eiropas Plaušu vēža pacientu interešu aizstāvības grupas biedrs. Biedrībai „Dzīvības koks” kopš 2005. gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.
Piesakies programmai šeit: https://anketa.dzivibaskoks.lv