Spēka avots

Spēka avots

Onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmu „Spēka Avots” izstrādājusi biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar nozares ekspertiem un speciālistiem, balstoties Eiropas valstu pieredzē.

Psihosociālā rehabilitācija ir cilvēka atgriešana sociālajā dzīvē. Tas ir process, kura laikā cilvēks iemācās sadzīvot ar sevi un savu diagnozi, uzkrāj spēkus un enerģiju, lai spētu palīdzēt ne tikai sev, bet arī citiem.

Šobrīd, psihosociālā rehabilitācija tiek īstenota, organizējot piecu dienu programmas. Programmas ilgums – 5 dienas, kuru laikā lekcijās, grupu nodarbībās, individuālajās nodarbībās ikvienam ir iespēja saņemt atbildes uz svarīgāko jautājumu – kā dzīvot tālāk pēc vēža? Programmās līdzdarbojas speciālisti: onkologi, uztura speciālisti, imunologi, fizioterapeiti, psihoterapeiti, mākslas un deju terapeiti, kā arī citi speciālisti, tāpēc ikvienam dalībniekam ir iespēja saņemt atbildes tieši uz sev interesējošajiem jautājumiem.

Programma kopumā dod iespēju saprast sevi un savu ķermeni pēc slimības un gūt pārliecību, ka dzīve pēc vēža turpinās! Septiņu gadu laikā „Spēka avots” nometnēs piedalījušies vairāk kā 600 cilvēku no visas Latvijas.


 

Ieva: „Esmu radusi sevī spēku, lai spētu dzīvot tālāk, izbaudot dzīvi visā tās daudzveidībā!”

Anna: „Ar savām sāpēm un bēdām cilvēks nevar būt viens, ir labi parunāt ar savējiem!”

 
Marija: „Rehabilitācija ir savu domu sakārtošana, sevis pieņemšana un pozitīva domāšana!”

Kas ir “ Spēka Avots”?
„Spēka avots” ir psihosociālās rehabilitācijas programma, kas sniedz pārbaudītu un profesionālu informāciju par onkoloģiju, dod iespēju tikt galā ar emocionālo pārdzīvojumu, kas radies slimības dēļ, kā arī programmas laikā uzzināt, kā iespējams turpināt dzīvot pilnvērtīgi – gan praktiskā veidā, gan psihoemocionāli. Programma tiem īstenota kopš 2009. gada, to dara biedrība “ Dzīvības koks”. Līdzekļi tiek piesaistīti no ziedojumiem, kā arī dažādu projektu ietvaros. No 2018. gada tā būs valsts atbalstīta rehabilitācijas programma.
 
“Spēka Avots” 2017
Šogad tiks organizēta 21 psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem, kurus skāris vēzis. Iespaidīgo programmu skaitu ir iespēja nodrošināt pateicoties 2016. gada decembrī organizētajam labdarības maratonam „Dod pieci”. Cilvēki, kurus skāris vēzis ir aicināti pieteikt savu dalību kādā no programmām.
 
Kas veido programmu?
Programmu veido grupu terapijas un mākslas terapijas nodarbības, profesionāļu un speciālistu informācija, kā arī savstarpējs atbalsts. Programmas ilgums – 5 dienas, kurā kā lektori piedalās onkologs, psihologs, psihoterapeits, fizioterapeits, imunologs, mākslas terapeits un citi ar onkoloģijas nozari saistīti speciālisti.
 
Kā pieteikties?
Interesenti aicināti pieteikties aizpildot pieteikuma formu biedrības mājaslapā http://pieteikties.spekaavots.lv/?lapa=pieteikums Ja nav iespējams aizpildīt elektronisko anketu, pieteikties var zvanot 67625339. Pieteikuma formai, aicinām pievienot motivācijas vēstuli, kurā īsi jāapraksta, ko vēlaties iegūt no dalības šajā programmā. Lai piedalītos psihosociālās rehabilitācijas nometnē, cilvēkam jāspēj pašam par sevi parūpēties programmas laikā, programmā netiek nodrošinātas medicīniskas manipulācijas.
 
Kā norisinās šī programma?
Katrā programmā piedalās 24 dalībnieki, kuri piecas dienas dzīvo viesu namā, apmeklē lekcijas un nodarbības. Visiem dalībniekiem nometnē tiks nodrošinātas lekcijas, nodarbības un visi tām nepieciešami materiāli, ēdināšana (brokastis, pusdienas, vakariņas un divas uzkodu pauzes), nakšņošana, transports no Rīgas uz nometnes norises vietu un atpakaļ.
 
Kad un kur notiek programma?
Programmas norisināsies no 23. aprīļa līdz 10. novembrim, katras programmas norises vieta var atšķirties, bet lielākā daļa no tām norisināsies gleznainā vietā Daugavas krastā viesu namā “Orinoko”, Koknese novadā.
  
Cik tas maksā?
Lai piedalītos programmās ir, jāveic līdzmaksājums – 7 eiro dienā (kopā 35 eiro). Visas pārējās izmaksas tiek segtas ar ziedotajiem līdzekļiem.
Ja rodas kādi precizējoši jautājumi par programmām, noteikti zvaniet vai rakstiet mums un vaicājiet!

Par organizāciju
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. Viena no biedrības darbības prioritātēm ir psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem „Spēka avots” ieviešana un pieejamības nodrošināšana. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna”, „European Cancer Patient Coalition”, „European Network of Gynaecological Cancer Advocacy Groups”, “Myeloma Patients Europa” un Eiropas Plaušu vēža pacientu interešu aizstāvības grupas biedrs. Biedrībai „Dzīvības koks” kopš 2005. gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

 
PIESAKIES PROGRAMMAI ŠEIT!