Spēka avots

Lielākā daļa vēžu tiek nosaukti tās ķermeņa daļas vārdā, kurā tas rodas. Anālais vēzis sākās resnās zarnas beigās, ko sauc arī par ānusu. Ānuss ir aptuveni 3,8 cm garš un atveras, lai izlaistu izkārnījumus, kamēr notiek resnās zarnas kustības.
 
Ānusam ir divas galvenās daļas:

  • ārējā (zemākā), kas vairāk līdzinās ādai;
  • iekšējā (augstākā), kas nedaudz atšķiras no ādas.
Vēzis var sākties jebkurā no šīm daļām. Daudzi audzēju veidi var attīstīties ānusā. Daži no tiem sākuma stadijā var būt nekaitīgi, taču vēlāk kļūt par vēzi. Šos audzējus ļoti bieži konstatē vēlu un ārstē kompleksi.
 
Kancorogēno anālo audzēju tipi:
Squamous šūnu karcionomas ir vieni no izplatītākajiem anālā vēža tipiem. Šie audzēji sākas virsādas šūnās, kuras atrodas uz ānusa zemākās daļas (anālās robežas) un ap to vietās, kas atrodas dziļāk ķermenī, daļā, kura tiek saukta par anālo kanālu. Ja anālā vēža šūnas tiek atrastas tikai virsējās šūnās, kur vēzis ir sācies, tad to sauc par squamous šūnu karcinomas situ (izrunā arī kā IN-SY), vai CIS. Tā var tikt saukta arī par Bowena slimību.
Kloakogēniskās carciomas. Dažreiz audzējs var sākties teritorijā, kas atrodas starp ānusu un rectum -resnās zarnas zemāko daļu- šo teritoriju sauc par kloāku un šādi vēža tipi ir pazīstami kā kloakogēniskās karcinomas.
Adenokarcinomas. Aptuveni 15 % anālo vēža audzēju sākas dziedzeros, kuri atrodas anālajā teritorijā. “Šis tips ir pazīstams kā adenokarciomas. “Adeno” cēlies no vārda dziedzeris.