Spēka avots
Apvienošanās.
Mēs pašas esam neaktīvas un dīcam...........Šajā forumā mēs varētu izrunāties un atbalstīt viena otru,sniegt padomus,dalīties ar pieredzi.Kā varētu popularizēt"Dzīvības koku"??????????

Rakstīt komentārus var tikai reģistrētie lietotāji! Vēlaties piedalīties sarunās — pieslēdzieties vai reģistrējieties!

Sarmulis 07.12.2013 20:59
Nezinu, varbūt būtu nepieciešams veidot citādu foruma formu - pievienojot arī verbināru formā, jo rakstīt bieži negribās, jo tāpat ir smagi, bet varbūt runājot ir kaut kāvieglāk?
Gunita 03.10.2013 09:34
Domāsim, ko varam darīt.
zobs 27.09.2013 13:52
Gunita -varbut,kad paarveidosi sho forumu ieliec sadalu "sheit ir vieta, kur briivpraatiigajiem medikiem, briivpraatiigi darboties, paliidzeet, guustot lielaako gandariijumu savā dziivee utt nu kaut kaa taa kaa reklaamas veidaa? Var buut tad arii kaads pieteiksies. Varbuut citi latvieshu aarstii un medmaasas, kas straadaa aarzemees arii to izlasiis. Te kur esmu es aarsti straadaa loti daudz briivpraatiigi - gan pie bazniicaam gan veeza forumos gan citaadi. Es domaaju, ka Latvijaa arii kaads noteikti straadaa briivpraatiigi. Vismaz es zinu kaadus triis cetrus, bet nu tie nav onkologi un paarsvaraa ir pensijas vai pirmspensijas vecumaa.

Tas ka forums saakotneeji domaats tikai pacientiem, lai sarunaatos, tas jau nenoziimee, ka nekas nav mainaams - ja redz ka iisti neiet ir jamainaas, kaa tai parunaa - izdziivo tas, kas speej mainiities liidzi laikmetam.
Gunita 27.09.2013 12:50
Jā, foruma forma ir jāmaina:) Grūti saprast, ka te kaut kas notiek. Paldies, Laima, par idejām. Protams, ka Latvijā daudz kas jāuzlabo. Cilvēki Amerikā ir atvērtāki. Pēc idejas šis forums bija domāts kā vieta, kur nepiedalās speciālists, bet gan paši biedri sarunājas. Mums nav brīvprātīgu māsu un ārstu, kuri uzņemtos kaut ko koordinēt. Latvijā brīvprātīgais darbs "nav modē", iespējams kaut kad tas būs attīstīts arī Latvijā. Nezinu. No savas puses varu mēģināt mainīt šī foruma veidu, lai informācija ir uztveramāka. Tā jau mums ierosināja arī Elita un citi lietotāji. Tikai, diemžēl, vienmēr kaut kā pietrūkst laika.
zobs 10.09.2013 03:29
Gunita

Es loti labpraat piedaliitos un buutu pirmais briivpraatiigais aarsts juusu (muusu) forumaa. Bet , diemzeel nezinu situaaciju LV - cik aarsti un medmaasas vispaar ir gatavi ziedot sevi saadiem pasaakumiem. Varbuut jārīiko reklaamas veidaa teiksim Piedalies un atbalsti savus kruuts veeza pacientus- esi pirmais briivpraatiigais medikis utt nu varbuut ne tieshi taa, bet uz to pusi.Es saaku gatavaa forumaa kur man jau bija vieta - es tiesaam nezinu kaa izkarot vietu medikiem dziiviibas koka forumaa. Es esmu tikai aarsts, kas neorganizee foruma darbiibu.
zobs 10.09.2013 03:13
Elita man liekas, ka tev neveselīga uztvere - tā tak nebija kritika.Vienkārši centos parādīt ceļu kurā virzienā vēl varētu attīstīties.
Elita 08.09.2013 10:51
Kritizēt jau ir viegli, daudz vieglāk, kā kaut ko darīt
zobs 06.09.2013 17:59
Gunita es varu nosaukt savu vaardu un pat uzvaardu nav probleemu esmu Laima Ievina. Vienkaarshi skatiijos ka te ir piikas, zvaigznes,kikas utt. Taapeec es arii uzliku niku. Labpraat aizietu uz juusu atbalsta grupu vareetu arii nolasiit kaadu lekciju, bet es , diemzeel, esmu Amerikaa un uz LV braukshu tikai aptuveni peec 1,5 gada. Iisti nezinu cik Latvijaa mediki ir atsauciigi sajaa jautaajumaa un man nav ne jausmas no kura gala saakt organizeet, bet zinu, ka Amerikaa un Anglijaa forumos ir sadala vaicaa medikim un tad tiek atsuutiita veidlapa kuraa jaaievada dati par savu dg un citiem raadiitaajiem un veel peec paaris dienaam var sanemt atbildi ar visiem iespeejamiem aarsteesanaas veidiem konkreetajam pacientam. Es pati neesmu paciente, bet nekad jau nesaki nekad - dziived jau viss var atgadiities.
Gunita 05.09.2013 12:24
Labdien, Zobs!
Domāju, ka Jums ir lieliska iespēja nākt klajā ar iniciatīvu par brīvprātīgajiem mediķiem, kā arī tos organizēt. Un par sarunāšanos- ir jau viegli runāt anonīmi. Varbūt atnāksiet uz mūsu atbalsta grupām un sarunāsieties aci pret aci. Kāpēc, piemēram, es rakstu savu vārdu, bet Jūs ne? Kāpēc visam jānotiek anonīmi? Tāpēc, ka tā vieglāk komunicēt?
zobs 04.09.2013 14:19
Tu mineeji divus dziives briizus, kad tev pashai un veel kaadam ir bijusi nepiecieshama paliidziiba, bet daudziem ir veel tresais moments, kas tieshi rodas no taa, ka pacienti tomeer savaa starpaa komunicee un apspriez savaa starpaa aarsteeshanu. Ir daudzi veeza veidi pie kuriem ir tikai viens vieniigs aarsteeshanas veids kaa ko kombineet, bet ir loti daudz audzeeju veidi, kur vienam un tam pasham audzeejam pielieto 3-5 dazaadas metodes ar aptuveni vienaadiem rezultaatiem. Teiksim, ar ko es konkreeti esmu saskaarusies, ko latvieshu sievietes vaicaa amerikaanu atbalsta forumaa - kaapeec man ar tresho stadiju dakters piedaavaa orgaanu saglabaajoshu op,bet kaiminienei ar pirmo iznem visu laukaa vai nogriez nost, kaapeec kaiminienei prasiija, bet man neko. Un tad saakas satraukums man visu nenogrieza, tad man noteikti buus recidiivs utt. Es neticu savam dakterim vinsh straadaa provincee , noteikti vinam nav pieredzes utt. Nu sitaadu apjukumu noteikti "neizaarstees" rokas patureeshana vien un staastiisana , lai tik uzticas - gan jau ka dakters zina ko dara. Te tas buus tukss variants. Tad ir jaaiet atpakal pie taa pasha daktera vai jaavaicaa otrs viedoklis. Taa kaa tas biezi vien nav iespeejams, jo panem ilgu laiku, bet aarsteshanu ieteicams saakt cik aatri vien var - tad paliek tikai divi varianti
-vai nu tu pats meklee atbildi atbalsta forumos
- vai arii paklauj sevi stresam liidz organisms pie taa pierod un pats adapteejas ar situaaciju.
No pirmaa varianta vari pamatiigi norauties, ja forumaa atbild neprofesionaali, bet otrajaa variantaa stress ir loti kaitiigs un pilniigi nepienemams veeza pacientu rehabilitaacijaa un aarsteesanaa.

MANS SECINAAJUMS -leetaak un veseliigaak ir organizeet kaadus briivpraatiigos medikus, kas vareetu atbildeet konkreetam pacientam ,konkreetaa situaacijaa, ko konkreeti dariit. Manupraat ja tas notiktu taa, tad ap 800 veeza slimnieku netuseetu aarzemju forumos un speciaalaas facebook izveidotaas grupaas, bet gan muusu pashu latvieshu. Un ja cilveeks ieguust paarlieciibu un ticiibu sava aarsta speejaam orienteeties savaa nozaree un speejai sekot liidzi pasaules progresiivaakajiem jaunumiem savaa nozaree, tad tas jau ir puscelsh uz psihologiskaas rehabilitaacijas pozetiivu iznaakumu, kas ir arii Dziiviibas koka galvenais un peec taviem vaardiem vieniigais meerkis.
Elita 03.09.2013 17:07
Manuprāt, kā es saprotu psihosociālās rehabilitācijas nozīmi -

Tās uzdevums, pat ne galvenais, bet patiesībā gandrīz vienīgais, ir atgriezt cilvēku normālā dzīvē.

Patiesībā ir divas reizes, kad ir vajadzīga šāda palīdzība, un abas reizes ir atšķirīgas un nepieciešama pavisam cita veida palīdzība.

Pirmā – kad cilvēks saslimst, tad iestājas apjukums, neziņa, ārsti runā maz, vajag kādu, kas pasaka – ar to var tikt galā un izstāsta, kas īsti notiek un kā labāk tikt galā. Pati esmu nez cik slimnīcā satiktiem cilvēkiem turējusi roku pēc diagnozes uzzināšanas, stāstījusi, kas īsti ir ķīmijterapija, kā tā notiek utml. Patiesībā šī nav rehabilitācija, šī ir psiholoģiskā palīdzība, atbalsts. Ar to ļoti labi tiek galā Dzīvības koka nometnēs.

Otra – tad, kad veiksmīgi ir beigusies ārstēšanās. Cilvēks ir bijis izrauts no ierastās dzīves, ārstēšanās arī cauri, ko tālāk? Ne katram pietiek spēka atgriezties un dzīvot tālāk. Iet ļaudīs, darbā, ik mirkli nedomāt par vēzi, vienkārši turpināt dzīvot. Lūk, šeit ir darbs psihosociālajai reabilitācijai.

Tā es to redzu. Un paldies Dzīvības kokam, ka es personīgi spēju saņemt palīdzību abos šajos mirkļos.
zobs 02.09.2013 13:14
Gan kā un kad var kārtot invaliditāti, gan ko darīt, ja ārsts atzīst, ka neko nevar vairs palīdzēt, gan citās situācijās.

Jaa aarsts atziist ka jaamirst, tad arii seit var tikai paliidzeet ar vaardiem justies labaak, bet rwaali jau pasham vien tas celsh ir jaaiziet. Var jau staastiit ka ir cita dziive vai veel kas - es gan ticu, ka ariitaa ir. Bet ja cilveeks nav izaudzis tik taalu un nespeej pats tam noticeet- nu tad tak psihosociaalaa rwhabilitaacija arii nepiespiediis kaut kam ticeet. Taapeec es iisti neredzu jeegu tikai tiirai psihosociaalai rehabilitaacijai, bez medmaasaam un aarstiem. Cilveeks jau neapzinotiws meklee visur pamatojumu - vai joga paliidzees, kur ir peetiijumi, vai eediena karte paliidzees - kur ir pamatojums, vai fiziskas aktivitaatws paliidzees? Arii taas lietas neiesaka meeginaat bez pamata, jo arii taas ir sava veida zaales, kas var dariit labu ,gan launu.
zobs 02.09.2013 13:01
Elita - es jau neko nepaarmetu, bet jautaajums bija kaapeec neviens nesarunaajas te, bet dara to kaut kur citur - es tikai censos paliidzeet Dziiviibas kokam atrast probleemu, lai to vareetu risinaat. Un manupraat atbilde ir tieshi taada kaa uzrakstiiju. Organizaacijas meerkus nav jaamaina pamainot drusku liidzeklus kaa pie tiem tikt. Padomus dot internetaa var - bet nedriikst aarsteet. Cilveeki driikst uzklausiit cita medika domas un taalaak iet pie savaaarsta ar konkreetiem jautaajumiem. Taa tas notiek lielaakajaa dalaa saada tipa forumos. Tas paliidz arii forumam un organizaacijai notureet reitingu un izdziivot.
Elita 02.09.2013 11:17
Manuprāt ar medicīniskiem padomiem internetā jābūt ļoti uzmanīgiem, jo viegli nošaut greizi, precīzi nezinot situāciju.

Ja organizācijas mērķis ir sniegt psihosociālu palīdzību, tad tāds tas arī ir. Tomēr domāju, ka šajā ziņā gan var palīdzēt arī interneta vidē. Cilvēki nezin daudzas lietas - kur iet, kā rīkoties dažādās situācijās. Gan kā un kad var kārtot invaliditāti, gan ko darīt, ja ārsts atzīst, ka neko nevar vairs palīdzēt, gan citās situācijās.

Aicinājums doties uz atbalsta grupām ir labs, bet ne visiem tas ir praktiski derīgs padoms - cits netiek tīri fiziski (slimības, darba vai citu iemeslu dēļ), cits negrib "iziet" uz kontaktiem dzīvajā.

Protams - ļoti būtiski ir tas, kādi ir Dzīvības koka mērķi - izveidot rehabilitācijas centru, sniegt jebkādu atbalstu/ jeb psihosociālu atbalstu, citi mērķi.

Un neko neviens nevar pārmest Dzīvības kokam (nu tur par forumu vai ko citu), jo, pirmkārt, jebkurā gadījumā, tas, ko viņi dara, ir labi un ir palīdzējis daudzām sievietēm, otrkārt – tas, ko darīt, ir viņu pašu lēmums un izvēle.

Domāju, ka, lai forumu atdzīvinātu, vismaz sākumā tā darbība būtu mākslīgi jāaktivizē, kaut pašiem rakstot vai piesaistot brīvprātīgos, uzdodot jautājumus un ATBILDOT uz tiem.
zobs 02.09.2013 10:16
Gunita - tak mosties saprotu ka tu esi viena no atbildiigajaam - divas duenas nav dziiviibas paziimju arii no tavas puses.
zobs 02.09.2013 10:14
Ha - varbuut jaamaina statuut ko? Kaut gan mediciinisku padomu sniegsana ir visai taalu no aarsteeshanas - tas tacu logiski,ka forumaa neviens neaarstees - aarstees tacu aarsti un medmaasas slimniicaa, bet ne internetaa. Nesaprotu kaapeec te nevar sniegt mediciiniskus padomus - mediciinisks padoms veel nebuut nav aarsteeshana.
zobs 02.09.2013 10:07
Varbuut tas labi pat ka neviens te nerunaa - tas varbuut noziimee ka nav par ko runaat un paldies Dievam. Bet ja gribat lai te cilveeki runaajas, tad nevar straadaat vien uz psihosociaalo rehabilitaaciju. Gribot negribot ir jaaker klaat mediciina, jo taa probleema, kas visiem paarsvaraa te ir taa ir saakusies tieshi kaa mediciiniska probleema. Pat lielie amerikaanu forumi iisti nedarbojaas kameer tur nesaaka straadaat briivpraatiigie aarsti un medmaasas. Ceru, ka moderators izlasiis so. Izskataas, ka ar lasiishanu arii te iisti neiet. Lielaakais ko esmu lasiijusi no foruma vadiibas puses - tas ir ieteikums naakt uz grupaam un nometneem. Bet lieta taada, ka ne visiem gribas teereet laiku nometneem un grupu sanaaksmeem - ir tacu daudz noderiigaakas un interesantaakas lietas ko dariit - tomeer tajaa pashaa laikaa kaadu profesionaalu vai pusprofesionaalu informaaciju ar kuru tajaa briidii neskriesi pie aarsta arii gribas. Maacaties no caala meiteneem tur redzams ir dabiski izveidojusies grupa kuraa noteikti ir kaads medikis, kas diezgan cieshi arii profesionaalajaa zinaa ir saistiits ar vezi - vismaz taa izskataas.
zobs 01.09.2013 02:31
Cilvēkiem ir nepieciešamas atbildes pirms viņi jau iet pie ārsta, dažreiz arī ķīmijas laikā- un nevis par matu izkrišanu vai parūkas pirkšanu, bet tieši ar pierādījumiem un pamatojumiem ko un kā katra ķīmija ietekm un kas vispār notiek pasaulē un Latvijā. Pacienti grib zināt tagad un tūlīt, nevis gaidīt nometni vai vizīti pēc mēneša pie ārsta. Tur ir šī foruma problēma domāju ka tieši tāpēc te nevedas sarunas. Paskatieties cālī - tur krūts meitenes runā un tur izskatās, ka ir kāds neoficiāls mediķis, kas šo to arī paskaidro un ja godīgi, tad paskaidro forši un saprotami..
zobs 01.09.2013 02:16
Bet loģiski, foruma veidotājiem ir jādomā ko darīt lai piesaistītu - visi tusē citos forumos gan Krievija, gan Anglijas, gan Amerikas, jo tur var uzdot jautājumus forumā strādājošām brīvprātīgām medmāsām un ārstiem - te tādas iespējas nav - cilvēki neredz jēgu tērēt laiku un sist "klaču"no kuras jēgas tāpat nav. Lūk pat mūsu pašu cālī var dabūt vispusīgāku un noderīgāku info. Ko tur popularizēt - lai veidotāji un foruma uzturētāji apskatās kā līdzīgas lietas tiek veidotas citur.Tad arī dabūsiet lietotājus atpakaļ no citu valstu forumiem.
Gunita 30.08.2013 10:58
Atvainojos, atradu! Tiešām nav atbildēts. Atvainojos. Uz atbalsta grupām var nāk jebkurš cilvēks arī bez iepriekšējās pieteikšanās. Mums nākamā tagad būs12.septembrī. Informācija mājas lapā.
Gunita 30.08.2013 10:56
DianaM kaut kā neticas, ka neesat saņēmusi atbildi uz e-pastu. Mēs cenšamies ļoti sekot līdzi un atbildēt uz katru. Varbūt e-pasts kaut kur noklīdis?
Elita 04.08.2013 19:29
DianaM

Man ir laba pieredze ar piedalīšanos Dzīvības koka nometnē. Vēl ir laba pieredze, kad internetā iepazīti cilvēki, ar kuriem mani vieno diagnoze, ir kļuvuši par draugiem.

Kādēļ šeit nerunājas, to es arī nespēju saprast. Gribas taču to sāpi izrunāt, īpaši jau sākumā (un beigās), manuprāt, šādi anonīmi tas būtu vieglāk, bet kaut kā neiet tās sarunas, neiet

p.s. tīri tehnisks ieteikums - labāk būtu, ja jau neatverot tēmu varētu redzēt, kad ir pēdējā atbilde, tad redzētu uzreiz, vai ir kas jauns
DianaM 02.08.2013 15:19
Atbilzu trukums uz sho laikam ari norada to aktivitati.... Man ari skiet, ka trukst tadas vietas/foruma, kur varetu izrunaties. Interesanti, visadas citadas, ne-veza lapas cilveki runajas ka traki, tad kadel ne seit?
Pratoju ari par piedalisanos kada no atbalsta grupam, reiz aizrakstiju epastu, bet atbildi nesanemu.... Tad nospriedu, ka tad jau nav verts, jo tas, ko es sada grupa sagaiditu - atsaucibu un uzmanibu, un atbildesana uz epastu man skiet labi iederetos :-)
Vai ir kada pieredze ar atbalsta grupu?
Gunita 01.07.2013 13:05
Nav jau tik traki. vasarā nevienam īsti negribas runāt:)